Książeczki do śpiewania i audio-bajki – alternatywny prezent dla dzieci wrażliwych na piękno muzyki

Co roku stajemy przed dylematem jaki prezent na dzień dziecka (popularny) wybrać. Wśród plastikowych zabawek, niezliczonych rodzajów klocków i rozmaitych puzzli natykamy się na wyjątkowe alternatywy tradycyjnych prezentów: audio-bajki i “Książeczkę do śpiewania” Pomelody .

Audio-bajki czy audiobook?

Audio-bajki Pomelody to nie zwykłe audiobooki. To uczta dla słuchu dziecka, mająca jednocześnie wymiar edukacyjny. “Instrumenty orkiestrowe opowiadają bajki” to rzadko spotykana propozycja dla rodziców, którzy chcą w interesujący sposób przedstawić swoim dzieciom dźwięki wydawane przez określone instrumenty. Podobną zaletę przedstawia audio-bajka pod tytułem “Instrumenty świata opowiadają bajki”.

Audio-bajka to nie tylko opowieść do słuchania. Jest do niej dołączona pięknie wydana książeczka. Wydawnictwo Pomelody słynie ze staranności w wykonaniu swoich produktów zarówno od strony muzycznej, jak i wizualnej. Artbooki dołączane do bajek sprawią, że dziecko będzie dorastało otoczone przedmiotami o niezwykłych walorach estetycznych, co wpłynie na jego wrażliwość i kształtujący się gust.

Czym jest “Książeczka do śpiewania”?

Kolejną ciekawą propozycją Pomelody jest “Książeczka do śpiewania”. Jej treść wraz z zawartymi w książce wskazówkami dla rodziców wprowadzi malucha w świat wartości rytmicznych. Każda strona książeczki została udekorowana ilustracją, która czyni poznawanie muzyki jeszcze ciekawszym.

“Książeczka do śpiewania” pomoże rozwinąć poczucie rytmu i umiejętność aktywnego słuchania, a także stanie się narzędziem ułatwiającym wykonywanie ćwiczeń logopedycznych. Przyczyni się do wykształcenia umiejętności czystego śpiewu. Będzie przewodnikiem dla rodziców, którzy nie są pewni swoich wokalnych możliwości, ale chcieliby otworzyć przed swoimi dziećmi fascynujący świat muzyki.

Jak nauczyć dziecko śpiewać i jak zainteresować je muzyką?

Każdy rodzic z pewnością poznał już wiele dziecięcych piosenek, a niektóre z nich z radością nuci razem z dzieckiem. Niestety niektóre z ogólnodostępnych piosenek dziecięcych posiadają niewielką wartość artystyczną. Utwory zawarte na płytach wydawnictwa Pomelody są starannie skomponowane, różnorodne, a jednocześnie skierowane do najmłodszych. Tworzą unikatowe środowisko estetyczne, w którym odnajdą się i dzieci, i dorośli.